Malatya Yeşilyurt Belediyesi
  Dolar: 8.02 ₺  |  Euro: 9.48 ₺  |  Altın: 492.32 ₺   

Haber Melita - www.habermelita.com

- Malatya Haber, Son Dakika Malatya Haberleri - Malatya Güncel Haber TARİH: 27-10-2020 14:40:39

Han Rent A Car

Engellilerin adını kullanarak yardım toplayanlar hakkında suç duyurusu

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubunun organizasyonunda, Malatya’da aktif faaliyet gösteren engelli dernekleri ile birlikte engellilerin adını kullanarak yardım toplayan bazı kişi ve kurumlara yönelik suç duyurusunda bulunuldu.

Engellilerin adını kullanarak yardım toplayanlar hakkında suç duyurusu
Haber Melita Google News takip et
01 Ekim 2020 16:35 | MALATYA

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubunun organizasyonunda, Malatya’da aktif faaliyet gösteren engelli dernekleri ile birlikte engellilerin adını kullanarak yardım toplayan bazı kişi ve kurumlara yönelik suç duyurusunda bulunuldu.
Kent Konseyi binasında bir araya gelen engeli dernek temsilcileri konu ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.
Engelli dernekleri adına basın açıklaması gerçekleştiren Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, engellilere yardım etmek amacıyla gazete, dergi ve benzeri gibi basılmış eserleri satarak elde ettikleri geliri engelliler yararına harcadıklarını iddia edenler ile ilgili birçok olumsuz mesaj üzerine bu yardımların ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırılmadığı şüphesi ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi.
Hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade eden Altuntaş, “Son dönemlerde kentimizde biz engelliler adına kaldırım ve caddelerde satış yaparak, kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımızın duyguları ile oynandığını tespit ettik. Bu şekilde yardım toplayan kişilerle iletişime geçtiğimizde ise bizleri tersleyerek tehdit ve hakaretler ettiklerini belirtmek istiyoruz. Bunun gibi kişi ve kurumlara itibar edilmemesini, bizlere yardım etmek isteyen vatandaşlarımızın bu yardımlarını doğrudan engelli dernekleri vasıtasıyla veya resmi yardım kuruluşları vasıtasıyla yapmalarını rica ediyoruz” dedi.
Türkiye’nin sosyal bir devlet olduğunu ve tüm sosyal haklara sahip olduklarını da ifade eden Altuntaş, “Eksik kalındığı noktada ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli hassasiyeti görüyoruz. Bizler, yardımsever vatandaşlarımızın duygularının, bizim özel durumlarımız üzerinden suiistimal edilmesine sessiz kalamazdık. Ayrıca unutulmamalıdır ki her insan bir engelli adayıdır ve bu yardım ve desteğe her an ihtiyaç duyabilir. İnsanların iyi niyeti suiistimal edilirse gerçekten ihtiyaç olduğunda bu yardım ve destekleri bulamayabilirsiniz. Bizleri fütursuzca kıran ve haberimiz olmadan kullanan bu insanlara fırsat vermemenizi rica ederiz” ifadelerine yer verdi.
Avukat Leyla Keleş ise, vatandaşların böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıklarında yardım taleplerini geri çevirmeleri gerektiğini belirterek, yüklü miktarda alınan yardımlar karşısında ise gerekli açıklama yapılmadığı takdirde gerek CİMER üzerinden gerekse de Cumhuriyet Başsavcılıklarına müracaat ederek bireysel olarak suç duyurusunda bulunabileceklerini söyledi.Kaynak: Haber Kaynağı İhlas Haber Ajansı

Etiketler: Engellilerin, adını, kullanarak, yardım, toplayanlar, hakkında, suç, duyurusu,Yorum Yap
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde habermelita.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Sitemiz İhlas Haber Ajansı (İHA) abonesidir.
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © 2020 Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Malatya Güncel Haber bünyesinde yayın yapmaktadır. WhatsApp : 0850 532 69 51 Email: [email protected]
İhlas Haber Ajansı (İHA)
Barındılan Firma - Özkula İnternet Hizmetleri
Özkula İnternet Hizmetleri - Hosting, Kiralık-Dedicated Sunucu, Alan Adı-Domain ve Reseller - Özkula İnternet