Ana Menü

El emekleri görücüye çıktı

19.06.2022 - 15:49 Yayınlanma Tarihi
A- A+
Abone Ol Google News
Abone Ol Google News

Malatya Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi öğretmen, kursiyer ve usta öğreticilerinin hazırladıkları yıl sonu sergisi açıldı.Öğretmen, usta öğretici ve kurs...

Malatya Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi öğretmen, kursiyer ve usta öğreticilerinin hazırladıkları yıl sonu sergisi açıldı.
Öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerin bir yıl boyunca verdikleri emeklerin karşılığında oluşturdukları el işi ve el sanatları sergisi, Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi’nde bir hafta süreyle açık kalacak.
Sergiyi gezerek el sanatları ürünlerini inceleyen Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Halk Eğitim Merkezlerinin önemine değinerek, "Bireylerin kendini geliştirmesi, bilim ve teknolojinin hızlı ilerlemesine bağlı olarak toplumun ekonomik, sosyal ve kültürel değişime uyum sağlayacak bilgi ve becerileri kazanmasında Halk Eğitimi Merkezleri önemli rol oynamaktadır. Halk Eğitimi Merkezlerinde açılan kurslar, el sanatlarının unutulmaması ve yaşatılması açısından önemli bir misyonu yerine getirmektedir" dedi.
Özdemir, sergide emeği geçen öğretmen, usta öğretici ve kursiyerleri tebrik etti.
Kaynak: IHA
Yorumlar (0)
Yazarlar
Çok Okunan Haberler
Malatya Merkez nöbetçi eczaneleri

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.