Ana Menü

Çakır, “Muhalefet dış politikayı değiştirecekmiş, Suriye’deki terör devletçiğini engelledik, onu da değiştirecekler mi?”

27.08.2021 - 15:53 Yayınlanma Tarihi
| 29.04.2022 - 02:28 Güncelleme Tarihi
A- A+
Abone Ol Google News
Abone Ol Google News

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, beraberinde Ak Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Kahraman Kavuk, Mahmut Özer ve partili yöneticilerle birlikte  Akçadağ İlçesini ziyaret etti.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, “Her devletin elinde silahı olabilir, uçakları olabilir ama yönetecek bir devlet aklı ve cesareti olması lazım. Türkiye’nin hem silahı var, hem savuma gücü var, hem de yönetilen devlet aklı ve cesareti var. Bunu bu ülkeye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan kazandırmıştır.”  Dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, beraberinde Ak Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Kahraman Kavuk, Mahmut Özer ve partili yöneticilerle birlikte  Akçadağ İlçesini ziyaret etti.

Akçadağ ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla buluşan Milletvekili Ahmet Çakır,  vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Milletvekili Çakır, “Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) meclis tatil olması nedeniyle, Akçadağ ilçemizi ziyaret ederek vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz. Gittiğimiz yerlerde bir eksiklik varsa kurumlarımızın yapmış olduğu çalışmalar varsa, görüyoruz ve takip etmeye çalışıyoruz. AK Parti’nin getirdiği hizmeti Akçadağ ilçemize yapılan hizmetlerde Malatya’mıza ve Türkiye’mize yapılan hizmetleri görüyoruz. Son günlerde Afet döneminden geçiyoruz ve bir pandemi dönemi yaşıyoruz. Yaşadığımız sıkıntılar da ülkemizin nasıl yönetildiğini, sağlık sisteminin kurumsallaştığını gördük. Sağlık sisteminin fiziki yapılanmasını ülke ve insan için ne kadar önemli olduğunu pandemi de gördük.  Bizden daha çok zengin ve gelişmiş ülkelerin pandeminin karşısında nasıl çaresiz olduğunu da gördük, İnsanına, halkına, hastasına sahip çıkamadığını gördük “ şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır şöyle konuştu; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halka verdiği değeri, görüyoruz. Her zaman her şartta Başkan Erdoğan halkın yanında ve yaralarını sarıyor, vatandaşlarımızla hep iç içe. Halkın içinden gelmiş bir lider bizlerde vekil olarak vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını yerinde dinliyoruz ve çözüm noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her şey hizmetle sınırlı ve işle sınırlı değil, günlerce ve anlatsak yapılan hizmetleri bitiremeyiz, Ülkemizin geldiği seviyeyi görüyorsunuz. Bölgede söz sahibi ülke haline geldi. Dünya da sözü dinlenen ve saygı gören devlet haline geldik. Kim ne derse desin, muhalefetin, ‘Biz geldiğimiz zaman dış politikayı yüzde  80 derece dış politikayı değiştireceğiz’ dediğine siz bakmayın.  Dış politikanın neyini değiştirecek? Ülke olarak Ege’de aradığımız sondaj sismik arama çalışmalarını mı durduracak. Yada Doğu Akdeniz’deki atılan ve ilan edilen adımları mı geriye döndürecekler? Muhalefet Suriye’de terör devletine izin verdiğimiz politikayı mı değiştirecek? Böyle mi vatana ve millete  hizmet edecekler? Akdeniz ve Ege’de sondaj ve sismik aramaları kime karşı yaptık. Türkiye’miz neyine güveniyor, ekonomisine, savunma sanayisine ordusuna ve milletine güveniyor. Bizde millet olarak yapılanları görüyoruz. Karabağdaki olaylarda Türklere karşı soykırım işlendi. Binlerce insan öldürüldü, topraklar işgal edildi. Azerbaycan 30 yıldır işgal altındaydı Türkiye’nin geliştirdiği savunma sanayisi ve silahlarıyla stratejiyle zafer elde edildi. Her devletin elinde silahı olabilir, uçakları olabilir ama yönetecek bir devlet aklı ve cesareti olması lazım. Türkiye’nin hem silahı var, hem savuma gücü var, hem de yönetilen devlet aklı ve cesareti var. Bunu bu ülkeye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan kazandırmıştır.”

Kaynak: Haber Melita
Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.