Ana Menü

Başkan Güder, "Amacımız Battalgazi'ye eserler bırakmak"

20.08.2021 - 11:36 Yayınlanma Tarihi
A- A+
Abone Ol Google News
Abone Ol Google News

Malatya’da aktif olarak faaliyet gösteren 17 Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, Battalgazi Belediyesi tarafından Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de kazandırılan bazı yatırımları ve yapımı devam eden diğer proje alanlarını gezdi.

Malatya’da aktif olarak faaliyet gösteren 17 Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, Battalgazi Belediyesi tarafından Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de kazandırılan bazı yatırımları ve yapımı devam eden diğer proje alanlarını gezdi.

Malatya’da aktif olarak faaliyet gösteren Anadolu Selçuklu Ocakları, Birlik Vakfı Gençlik Kolları, Alperen Ocakları, Derebeyleri Taraftar Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Biruni Gençlik Merkezi ve Dayanışma Derneği, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Semerkand Vakfı, Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Hayrat Vakfı, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı, Mazlumder, Malatya Önder İmam Hatipliler Derneği’nin temsilcileri ve üyeleri, Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen yatırım ve hizmetleri, düzenlenen gezi turu ile yakından tanıma fırsatı buldu. Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, üstü açık tur otobüsle gerçekleştirilen yatırım ve hizmet turu kapsamında, ilk olarak türkülere konu olmuş ve çevreyolu altı kavramını ortadan kaldıracak olan Derme Deresi Projesi alanını gezdi. Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla riskli bölge ilan edilen ve kısa sürede kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağı Şehit Fevzi Mahallesi'ndeki 110 dönüm alanı gezen STK temsilcileri, 9 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Tesisleri, Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesi üzerindeki 15 dekarlık sera park alanı, Rulo Çim Tesisleri, Hanımınçiftliği Gençlik Merkezi, Sosyal Yaşam Merkezi, Çocuk Eğitim Trafik Parkı, Yeşilçam Sosyal Tesisleri ve Sağlık turizminin başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İspendere Şifalı İçmelerini gezdi.

STK’LARDAN BAŞKAN GÜDER’E HİZMET ÖVGÜSÜ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte 17 Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile İspendere Şifalı İçmelerinde bir araya geldi. STK temsilcilerine ve üyelerine, hayata geçen tüm yatırımlar ve sosyal projeler hakkında geniş kapsamlı bilgiler aktaran Başkan Güder, Battalgazi'ye en iyi ve en güzel hizmetleri sunmak boyunlarının borcu olduğunu belirtti. Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Battalgazi’nin 103 mahallesine de eşit şekilde hizmet ve yatırım gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e övgüler yağdırarak, teşekkürlerini iletti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e övgüler yağdıran Malatya Alperen Ocağı İl Başkanı Yalçın Arıcak, “Bugün Battalgazi Belediyemizin hizmetlerini yakından tanıma fırsatı bulduk. Osman Güder başkanımız çok güzel hizmetlere imza atmış. Bu hizmetler Battalgazi’miz için gerçekten çok değerli. Battalgazi’miz her geçen gün daha güzelleşiyor. Battalgazi’nin bir merkez ilçe havasından çıkıp, adeta bir il edasında yaptığı hizmetleri takdire şayan görüyorum. Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarımızın temsilcileri de benimle aynı fikirdedir” derken, Malatya Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdurrahman Taşkesen ise, “Başkanımızın daveti üzerine Battalgazi’mizdeki yapılan faaliyetleri ve çalışmaları yerinde gördük. Çok beğendim. Çok güzel çalışmalara imza atılmış. Özellikle Derme Deresi Projesine bayıldım. Hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan yatırımlar var. Planlanan yatırımlarda hayata geçerse eğer Battalgazi’mize ve Malatya’mıza çok faydası olur. Beni çok etkileyen çalışmalara imza atılmış. Yapılan yatırım ve hizmetlerle Battalgazi’mizin hak ettiği değere kavuşuyor. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e ve emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “BATTALGAZİ İÇİN GECE GÜNDÜZ SAHADAYIZ”

‘Battalgazi’ye hizmet sözümüz var’ diyerek sözlerine başlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi’de tarih var, medeniyet var, kültür var. Siz bunlara sahip çıktığınız zaman o ilçe şahlanır. O şahlanışı yapmak için verdiğimiz hizmet sözünü yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Hangi mahallemizde ne sorun varsa, o sorunun çözümü için gece gündüz sahadayız. Amacımız, Battalgazi’ye eserler bırakmak. Bizler bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Yaptığımız çalışmalar sadece bir belediye başkanının emeğiyle yapılacak çalışmalar değil. Bu konuda bizlere her daim katkıları olan Milletvekili Öznur Çalık hanımefendiye teşekkürü borç biliyoruz” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ ÇALIK: “BATTALGAZİ, HİZMET VE YATIRIMLARLA ÖNE ÇIKIYOR”

Malatya’da hizmet ve yatırımlarla öne çıkan ilçelerin başında Battalgazi’nin geldiğini vurgulayan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya, Sivil Toplum Örğütleriyle daha güçlü bir kent konumunda. Bugünde çok kıymetli temsilcilerimiz, Battalgazi’deki yatırımları yerinde görüyor. Battalgazi’de Osman Güder başkanımız ile güzel işlere imza atılmış. Malatya’da hizmet ve yatırımlarla öne çıkan ilçelerin başında geliyor. Yaklaşık 300 bin nüfusu olan Battalgazi’nin gelişmişlik seviyesini daha da yukarı çıkarmamız gerek. Bu sebeple birçok yatırımı da bu bölgeye yapmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Özellikle İspendere Şifalı içmeleri çok seviyorum. Battalgazi’de saklı bir cennet gibi. Çevreyolu altı tabirini ortadan kaldıran Osman Güder başkanımıza canı yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Melita
Yorumlar (0)

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.