Malatya Yeşilyurt Belediyesi
  Dolar: 7.93 ₺  |  Euro: 9.38 ₺  |  Altın: 485.20 ₺   

Haber Melita - www.habermelita.com

- Malatya Haber, Son Dakika Malatya Haberleri - Malatya Güncel Haber TARİH: 24-10-2020 22:53:46

Han Rent A Car

Apollon Tapınağı ile ünlü ‘Gryneion’ bu kitapta

Aliağa Belediyesi, Aliağa Kent Kitaplığının 6. yayını ’Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları 2. Cilt’i ekim ayı kitabı olarak okuyucularına yeniden sunuyor.Aliağa Belediyesinin ‘Oku, Okut’ projesi kapsamında sürdürdüğü her

Apollon Tapınağı ile ünlü ‘Gryneion’ bu kitapta
Haber Melita Google News takip et
01 Ekim 2020 16:26 | Kültür Sanat

Aliağa Belediyesi, Aliağa Kent Kitaplığının 6. yayını ’Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları 2. Cilt’i ekim ayı kitabı olarak okuyucularına yeniden sunuyor.
Aliağa Belediyesinin ‘Oku, Okut’ projesi kapsamında sürdürdüğü her ay bir kitap kampanyası okuyuculardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Aliağa’nın 8 bin 500 yıllık tarihi geçmişini ve kültür birikimini gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan Aliağa Belediyesi, Aliağa Kent Kitaplığının 6. yayını ’Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları 2. Cilt’i ekim ayı kitabı olarak okuyucularına yeniden sunuyor.

Aliağa’nın arkeolojik kültür mirası okuyucuya aktarılıyor
Doç. Dr. Murat Çekilmez, Dr. Emel Dereboylu Poulain ve Doç. Dr. Emre Erdan’ın editörlüğünde akademik bir dille hazırlanan kitapta, tarihte ‘Apollon Tapınağı’ ile ünlü ‘Gryneion’ ve ‘toprak heykelcikleriyle’ arkeoloji dünyasını şaşırtan ‘Myrina’ antik kentlerinin arkeolojik kültür mirası okuyucuya aktarılıyor. Kitapta yüzey araştırmaları sırasında bulunan arkeolojik kültür varlıklarının tespitiyle ilgili makaleler, Gryneion’daki Apollon tapınağı ve çevresinde yapılan jeofizik araştırmaları gibi çok sayıda önemli bilgiler de yer alıyor.

Akademi dünyasının ilgisini çekiyor
Akademi dünyasının kısa sürede ilgisini çeken 446 sayfalık başucu niteliğindeki dev eserde antik kentlerden çıkan seramikler üzerinde çalışmalar yapıldı ve bu çalışmaların sonuçları okuyucuya aktarıldı. Gryneion’daki bitkiler ve florayla ilgili araştırma kitapta yer aldı. Uzman akademisyenler tarafından yapılan çalışmalar ile sikkesinden seramiğine, mimari malzemeden heykeltıraşlığa kadar birçok önemli bilgi bu kitapta okuyucuya sunuldu.

Kitap, Hilal Masa’da okuyucuyu bekliyor
Aliağa Belediyesinin kültür yayınları kapsamında yeniden dağıtıma çıkan kitabı okurlar ücretsiz olarak edinebilecek. Kitapseverler ekim ayının kitabını merkez hizmet binasında faaliyet gösteren Hilal Masa’dan ücretsiz olarak talep edebilecek. Aliağa dışında ikamet eden okuyucular https://www.aliaga.bel.tr/aliaga-kent-kitapligi linki ile kitabı PDF olarak indirebiliyor. Görme engelli vatandaşlar ise sesli e-kitap uygulamasına ulaşabiliyor.Kaynak: Haber Kaynağı İhlas Haber Ajansı

Etiketler: Apollon, Tapınağı, ile, ünlü, ‘Gryneion’, bu, kitapta,Yorum Yap
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde habermelita.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Sitemiz İhlas Haber Ajansı (İHA) abonesidir.
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © 2020 Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Malatya Güncel Haber bünyesinde yayın yapmaktadır. WhatsApp : 0850 532 69 51 Email: [email protected]
İhlas Haber Ajansı (İHA)
Barındılan Firma - Özkula İnternet Hizmetleri
Özkula İnternet Hizmetleri - Hosting, Kiralık-Dedicated Sunucu, Alan Adı-Domain ve Reseller - Özkula İnternet